©-kamil-pitonak-svetelny-dom-v-zdiari-zima-2019-exts-night-210119-003.jpg

Svetelný Dóm v Ždiari

Pozývame Vás na jedinečná prechádzka unikátnym svetom svetelných atrakcií.

V hornej časti obce Ždiar, nad ubytovacím komplexom Mountain Resort Ždiar vyrástla nová atrakcia - Svetelný Dóm v Ždiari.

Originálny “igloo“ stan v sebe ukrýva jedinečné atrakcie pre celú rodinu spolu s občerstvením a tiež neopakovateľným výhľadom na Belianske Tatry.

 
 

Expozícia jedinečných svetelných atrakcií

Originálny “igloo“ stan s priemerom 15 metrov v sebe ukrýva jedinečné atrakcie—svetelný svet tatranských zvierat, replika kostolíka v Tatranskej Javorine, svetelný bar s občerstvením a suvenírmi. Ako pozornosť k vstupnému je čaj zadarmo. Na pamiatku si môžte zakúpiť náramky, magnetky s motívom Svetelného Dómu aj nálepky do cestovateľskej knižky Wanderbook.

 
 

Ako sa sem dostať, parkovanie, ceny vstupného

Svetelný Dóm nájdete v hornej časti obce Ždiar, nad ubytovacím komplexom Mountain Resort. Odporúčame naplánovať si výlet do Svetelného Dómu ako večernú prechádzku. Po zotmení sa celý objekt rozžiari a zážitok z jeho návštevy tak bude príjemným spestrením Vášho pobytu. Ak plánujete prísť autom, parkovanie je možné pri Mountain Resort Ždiar - River alebo priamo na parkovisku pod Svetelným Dómom (Mountain Resort Ždiar - Apartmány). Vstup do Svetelného Dómu je spoplatnený. Dospelý zaplatia €4,- za osobu a deti od 3 rokov €3,-.

  

Náš tip počas Vašej návštevy Svetelného Dómu

Aktuálna expozícia Svetelného Dómu je obohatená o vzdelávací charakter. Každá z atrakcií je zastávkou s informačným panelom, ktorý Vás oboznámi so zaujímavosťami o danej atrakcii. Dozviete sa niečo nové o líške hrdzavej, vlkovi sivom alebo tiež o tom, koľko meria najvyšší snehuliak-rekordman. Každý z panelov sa končí dvoma otázkami a ak na niektorú z nich pri odchode správne odpoviete, obsluha má pre Vás pripravenú malú pozornosť. Deti sa však najviac tešia z animovaných spievajúcich tučniakov, ktorý po stlačení tlačidla pre Vás radi zaspievajú niektorú zo šiestich piesní v zaujímavom “a capella“ prevedení.

 
 

Navštívte nás

Obec Ždiar, Belianske Tatry ponúka možnosti trávenia voľného času s rodinou a priateľmi počas celého roka—navštívte nás a vychutnávajte si Vašu dovolenku u nás aj Vy.

 
 
 
 

Napíšte nám

Overte si dostupnosť termínov alebo získajte viac informácií o našom ubytovaní—v prípade, že máte akékoľvek otázky, smelo nás kontaktujte pomocou kontaktného formulára.

 

Facebook

Instagram

Vaše meno a priezvisko *
Vaše meno a priezvisko
Súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov *
 
 

Zistite ešte viac o Svetelnom Dóme

V prípad, že hľadáte ešte viac informácií o Svetelnom Dóme v Ždiari, smelo nás kontaktujte prostredníctvom našej webstránky—vždy rady odpovieme na všetky Vaše otázky.